Dlaczego warto zdecydować się na spływ Dunajcem?

Dlaczego warto zdecydować się na spływ Dunajcem?

Pieniny to pasmo górskie w łańcuchu Karpat, położone na południu Polski, które wyróżnia się zróżnicowanym ukształtowaniem i malowniczymi krajobrazami. Z uwagi na wyjątkowo bogatą faunę i florę, a także Pieniński Przełom Dunajca, zdaniem wielu osób Pieniny stanowią idealny kierunek wyjazdu. Jedną z popularniejszych atrakcji, jaką koniecznie trzeba wypróbować, będąc w tej części kraju, jest spływ kajakowy Dunajcem.

Spływ w Pieninach jest atrakcją, która łączy sportową adrenalinę z małomiasteczkowym spokojem. Płynąc z nurtem rwącej rzeki z pewnością nie zabraknie sportowego zacięcia, z kolei w pozostałych miejscach Dunajca znajdzie się czas na podziwianie górskich widoków i napawania pięknem otaczającej natury. Spływ kajakowy Dunajcem pozwoli więc na wyciszenie, a zarazem przeżycie prawdziwej przygody.

Spływ kajakowy – Szczawnica, Pieniny

Od ilu lat można uczestniczyć w spływie kajakowym? Czy owa atrakcja jest dla każdego? Nie ma dolnej granicy wiekowej wzięcia udziału w spływie Dunajcem. Zaleca się jednak, by każde dziecko pokonywało trasę z przynajmniej jednym dorosłym w kajaku. Bez względu na wiek, doświadczenie i styczność ze sportem na co dzień, warto spróbować swoich sił podczas spływu kajakowego Dunajcem. Należy pamiętać, iż odpowiednie przygotowanie do przepłynięcia nawet najłatwiejszej trasy spływu kajakowego Dunajcem to absolutna podstawa.

Nasi specjaliści przed każdym kursem przedstawią zasady, jakie obowiązują podczas wyprawy kajakowej w Pieninach, wyjaśnią ile trwa spływ Dunajcem, a także podpowiedzą, na co zwrócić szczególną uwagę. Jako iż zapewnienie Państwu bezpieczeństwa jest dla nas priorytetem, oprócz podstawowego szkolenia zagwarantujemy wysokiej jakości wyposażenie – trwałe na uszkodzenia mechaniczne kajaki firmy Gumotex Plava, amortyzujące kaski, wiosła i kamizelki asekuracyjne. Dodatkowo każda para/grupa pokonująca trasę spływu kajakowego Dunajcem, otrzyma od nas wodoszczelne pojemniki na sprzęt elektroniczny. Chętni uczestnicy spływu w Pieninach będą mogli nabyć dostępne w wypożyczalni panki neoprenowe.

Spływ Pieniny

Zapraszamy do kontaktu klientów indywidualnych oraz przedstawicieli grup zorganizowanych, którzy szukają kompleksowych usług organizacji spływów kajakowych w Pieninach. Gwarantujemy profesjonalne podejście oraz doskonałe przygotowanie merytoryczne. Podczas rozmowy zaproponujemy najlepszą trasę spływu kajakowego Dunajcem, a także odpowiemy na liczne pytania. Czekamy na Państwa!