Czy spływ Dunajcem jest bezpieczny? Jak wygląda?

Czy spływ Dunajcem jest bezpieczny? Jak wygląda?

Pieniny, położone nad rzeką Dunajec, to malownicze pasmo górskie, słynące z pięknych krajobrazów i wielu atrakcji dla osób w każdym wieku. Jednymi z popularniejszych zajęć dla turystów są spływy kajakowe oraz pontonowe Dunajcem, zyskujące coraz szersze grono fanów. Cóż się dziwić, spływy Dunajcem łączą sportową adrenalinę z rekreacyjnym wypoczynkiem, możliwością poznawania okolicy oraz historii regionu w nieszablonowy, ciekawy sposób, a przede wszystkim zapewniają po prostu doskonałą zabawę.

Wiele osób, które rozważają wybranie się na spływ pontonowy lub kajakowy, zastanawia się, czy spływ Dunajcem jest bezpieczny? Rwąca rzeka i podążający z jej nurtem kajak czy ponton może i na pierwszy rzut oka wygląda groźnie, ale w rzeczywistości to czysta dawka adrenaliny i niezapomniane wrażenia dla uczestników niemal w każdym wieku. Warto jednak pamiętać, że aby spływ Dunajcem był w pełni bezpieczny, należy przestrzegać kilku prostych zasad.

Spływ Dunajcem

Podstawową kwestią, jak w przypadku uprawnia każdego sportu wodnego, jest kategoryczny zakaz spożywania alkoholu zarówno przed, jak i w trakcie spływu Dunajcem. Istotnym aspektem bezpiecznych spływów Dunajcem jest również wyposażenie – każdy z uczestników powinien posiadać własną kamizelkę asekuracyjną oraz kask, które będą idealnie dopasowane, dzięki czemu doskonale spełnią swoją funkcję ochronną.

Zespół naszych profesjonalnych, doświadczonych i kompetentnych pracowników zajmuje się kompleksową organizacją pływów Dunajcem dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przed każdym wyruszeniem w trasę uczestnicy przechodzą przez krótkie, jednakże treściwe szkolenie, podczas którego omawiamy jak zachowywać się podczas spływu Dunajcem, jak dokładnie on wygląda, a także ile trwa, by poczucie komfortu i bezpieczeństwa naszych klientów było na wysokim poziomie. Chcąc jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo spływu Dunajcem, każdy z uczestników otrzymuje odpowiednią kamizelkę, kask, wiosła, a także wodoszczelne pojemniki na urządzenia elektroniczne. Dodatkowo istnieje możliwość wypożyczenia pianki neoprenowej, by spływ Dunajcem przebiegł w jeszcze bardziej komfortowych warunkach.

Spływ Dunajcem – gdzie najlepiej?

Góral Ponton zajmuje się kompleksową organizacją bezpiecznych spływów kajakowych i pontonowych Dunajcem dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych. Proponujemy trasy spływów Dunajcem o różnych poziomach trudności, aby każdy mógł znaleźć dla siebie najlepszą propozycję. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także kontaktu!