Blog

Najlepsze miejsca na spływ kajakowy w Polsce

Spływy kajakowe zyskały ogromne grono zwolenników wśród osób preferujących sporty, którym towarzyszy potężna dawka adrenaliny. Polska oferuje co najmniej kilkanaście miejsc, które doskonale nadają się do uprawiania tego rodzaju sportów. Bez wątpienia jedną z najpopularniejszych lokalizacji jest rzeka Dunajec, zapewniająca nie tylko ogromne emocje sportowe, ale także możliwość podziwiania unikatowej przyrody.

Czytaj więcej

Czy spływy pontonowe Dunajcem są bezpieczne?

Wolny czas możemy spędzać na wiele różnych ciekawych sposobów. Dla niektórych najlepszym rozwiązaniem będzie przeczytanie ulubionej książki, natomiast dla fanów aktywnego spędzania czasu - np. spływ pontonowy Dunajcem. To ciekawa atrakcja, co do której przekonuje się coraz więcej osób. Czy jest ona bezpieczna? Sprawdź to w naszym artykule!

Czytaj więcej

Jak wybrać dobrą trasę na spływ kajakiem?

Spływy kajakowe zyskują sobie obecnie coraz większe zainteresowanie. Jest to forma aktywności skierowana nie tylko do miłośników sportów wodnych, ale również turystów, którzy chcą w odkryć piękno malowniczych regionów z nieco innej perspektywy. W każdym przypadku zacząć należy od wyboru odpowiedniej trasy.

Czytaj więcej

Czy na kajak trzeba mieć uprawnienia?

Spływy kajakowe szlakiem górskiego dunajskiego potoku to znakomita okazja, aby aktywnie odpocząć pod okiem czuwających nad nami doświadczonych instruktorów kajakarstwa. Kajakarstwo, jak każdy sport i aktywność ruchowa wiąże się z pewnymi regułami i zasadami, których przestrzeganie zagwarantuje nam bezpieczeństwo i relaks, na który często liczymy wybierając tę formę spędzania wolnego czasu. Czy istnieją przepisy prawne, które powinniśmy znać nim udamy się na kajaki oraz czy aby uprawiać kajakarstwo trzeba posiadać jakieś uprawnienia?

Czytaj więcej

Zalety spływów kajakowych

Spływy kajakowe to nie tylko doskonała zabawa, ale również sposób na aktywny wypoczynek pełen wrażeń. Nie ma lepszego sposobu, aby odpocząć, a przy okazji popracować nieco nad swoim zdrowiem, kondycją i dobrym samopoczuciem.

Czytaj więcej

Jakie sporty wodne są zastrzykiem adrenaliny?

Wakacje to doskonały czas do uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Jeśli już jesteś miłośnikiem tej formy aktywnego wypoczynku, z pewnością wiesz, jak przyjemnie jest się “rzucić na głęboką wodę” i płynąć, wiosłować lub nurkować.

Czytaj więcej