Czy spływy pontonowe Dunajcem są bezpieczne?

Czy spływy pontonowe Dunajcem są bezpieczne?

Wolny czas możemy spędzać na wiele różnych ciekawych sposobów. Dla niektórych najlepszym rozwiązaniem będzie przeczytanie ulubionej książki, natomiast dla fanów aktywnego spędzania czasu - np. spływ pontonowy Dunajcem. To ciekawa atrakcja, co do której przekonuje się coraz więcej osób. Czy jest ona bezpieczna? Sprawdź to w naszym artykule!

Zasady bezpieczeństwa na spływie pontonowym 

Spływ pontonowy to atrakcja, którą wybiera coraz więcej osób. Wiele osób również chciałoby się zdecydować na taką rozrywkę, ale obawia się, czy jest to bezpieczna zabawa. Dlatego warto tutaj zaznaczyć, że spływy pontonowe są bezpieczne - pod warunkiem, że przestrzegamy kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Decydując się na spływ pontonowy, musimy pamiętać o kategorycznym zakazie spożywania alkoholu. W tego typu atrakcjach zabrania się udziału osobom będącym w stanie nietrzeźwości. Niestety wiele osób chce uatrakcyjnić taką wyprawę i sięga po alkohol - w ten sposób może dojść do wielu niebezpiecznych sytuacji. Pamiętajmy - alkohol to zły doradca!

O jakich zasadach należy jeszcze pamiętać? Przede wszystkim nie możemy zapomnieć o zabezpieczeniach - mowa tutaj o kasku i kamizelce asekuracyjnej. Oba rodzaje zabezpieczeń powinny być odpowiednio dobrane do każdej osoby uczestniczącej w spływie pontonowym, gdyż tylko wtedy spełniają one swoje funkcje. Zabronione jest także wyrzucanie czegokolwiek - zwłaszcza śmieci - poza burtę pontonu.

Na rynku działa wiele firm oferujących spływy pontonowe. Jedną z nich jesteśmy my - Góral Ponton z Sromowce Niżne - a naszą specjalizacją są spływy kajakowe rzeką Dunajec. Oprócz tego w naszej ofercie znajdują się m.in. spływy pontonowe rzeką Dunajec - coraz popularniejsze rozrywka, która jest w pełni bezpieczna! Oferujemy także:

  • pływy Dunajcem w kajakach,
  • rafting,
  • kuligi,
  • … i wiele innych!

Spływ pontonowy - dla kogo? 

Spływ pontonowy to doskonała atrakcja dla każdego. Bez żadnych wątpliwości możemy stwierdzić, że taka wyprawa przynosi frajdę tym starszym, jak i młodszych. W spływie pontonowym mogą brać udział również dzieci, więc to świetna opcja spędzenia wolnego czasu z całą rodziną!

Wszystkie osoby uczestniczące w spływie pontonowym powinny słuchać wydawanych poleceń. Każdy uczestnik powinien zająć wyznaczone dla niego miejsce w pontonie - warto tutaj zaznaczyć, że niedopuszczalne jest siadanie na burtach pontonu.

Poza tym wybierając się na wyprawę spływem pontonowym, powinniśmy wszelkie urządzenia elektroniczne pozostawić w domu, gdyż może dojść do ich uszkodzenia. Aczkolwiek można również zabrać je na pokład i umieścić w specjalnych opakowaniach.

Podsumowując, spływ pontonowy Dunajcem to świetna atrakcja dla starszych, jak i dla najmłodszych. Jako ciekawostkę warto dodać, że w spływach pontonowych uczestniczą nawet kilkumiesięczne dzieci, więc to najlepszy argument mówiący o tym, że to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny!