Jak wybrać dobrą trasę na spływ kajakiem?

Jak wybrać dobrą trasę na spływ kajakiem?

Spływy kajakowe zyskują sobie obecnie coraz większe zainteresowanie. Jest to forma aktywności skierowana nie tylko do miłośników sportów wodnych, ale również turystów, którzy chcą w odkryć piękno malowniczych regionów z nieco innej perspektywy. W każdym przypadku zacząć należy od wyboru odpowiedniej trasy.

W Polsce mamy bardzo wiele ciekawych tras

W naszym kraju możemy znaleźć bardzo wiele zróżnicowanych szlaków wodnych, które można pokonać kajakiem. Wśród nich są zarówno takie, które wymagają nieco wprawy, jak i mnóstwo tras niewymagających doświadczenia. W pierwszej kolejności warto więc zwrócić uwagę na tę kwestię.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą formą aktywności, wybieraj trasy, które nie są zaliczane do trudnych. W ten sposób sprawdzisz swoje umiejętności, a jednocześnie będziesz mógł napawać się pięknem przyrody, w tym różnymi gatunkami ptaków, które często bytują w zaroślach przy akwenach wodnych.

Kolejna kwestia to urozmaicona linia brzegowa. Warto wcześniej dowiedzieć się, jakie atrakcje przyrodnicze czekają na nas na danej trasie i na co warto zwrócić szczególną uwagę. Najbardziej atrakcyjne są miejsca, w których zachowano naturalny, dziki krajobraz. Wrażenia z takiej wyprawy z pewnością będą niezapomniane.

Spływy kajakowe Dunajcem

Pieniny każdego roku przyciągają bardzo wielu turystów z różnych części kraju. Wielu z nich przyjeżdża tutaj po to, aby wziąć udział w spływie kajakowym Dunajcem. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, gdyż Dunajec uznawany jest za jedną z najpiękniejszych rzek górskich w Polsce. Tutejsze trasy są niezwykle malownicze i dostarczające wielu wrażeń. Spływ odbywa się na spokojnie, chociaż czasami można poczuć lekki dreszczyk adrenaliny.

Nasza firma organizuje niezapomniane spływy kajakami przełomem Dunajca na odcinku Sromowce Niżne — Szczawnica lub Krościenko. Nie musisz mieć własnego sprzętu, gdyż zapewniamy niezawodne kajaki dwuosobowe Gumotex Palava. Trasę pokonuje się samodzielnie po uprzednim przeszkoleniu. W ten sposób można poznać Pieniński Park Narodowy od zupełnie innej strony.