Jakie sporty wodne są zastrzykiem adrenaliny?

Jakie sporty wodne są zastrzykiem adrenaliny?

Wakacje to doskonały czas do uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Jeśli już jesteś miłośnikiem tej formy aktywnego wypoczynku, z pewnością wiesz, jak przyjemnie jest się “rzucić na głęboką wodę” i płynąć, wiosłować lub nurkować. A jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze sportami wodnymi, z pewnością wkrótce sam doświadczysz satysfakcji z podnoszenia swoich umiejętności.

Wysiłek fizyczny na wodzie to nie tylko doskonały sposób na wypoczynek, zdobywanie doświadczeń i niesamowita frajda, ale również sposób na “zaaplikowanie” sobie pozytywnego zastrzyku adrenaliny. Jakie sporty wodne dostarczą ci najwięcej niezapomnianych wrażeń? Przekonasz się, czytając dalszą część naszego artykułu.

Spływy kajakowe i pontonowe — bezpieczna dawka adrenaliny dla każdego 

Spływy kajakowe w klasycznej wersji to aktywność fizyczna przeznaczona praktycznie dla każdego. W tym przypadku niezbędna jest tylko dobra kondycja i odpowiednie przygotowanie, aby bezpiecznie pokonać szlak wodny, podziwiając przy tym malownicze tereny. Wystarczy opanować sterowanie wiosłami i nauczyć się powracać do normalnej pozycji w sytuacji, gdy kajak się wywróci. Zaawansowani kajakarze, którzy oczekują nieco większej dawki wrażeń, zwykle przechodzą na kolejny etap, czyli kajakarstwo górskie po wartkich rzekach. W tym przypadku potrzeba już znacznie większej wprawy i doświadczenia.

Każdy może jednak zdecydować się na spływy kajakowe Dunajcem. To forma aktywności, która w Pieninach cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jest tutaj wiele ciekawych tras, które dostarczą wielu pozytywnych wrażeń zarówno początkującym, jak i zaawansowanym miłośnikom sportów wodnych.

Jeśli w wodzie nie do końca czujesz się jak ryba, a jednocześnie chciałbyś doświadczyć spływu Dunajcem, możesz zdecydować się na ponton. To propozycja dla osób, które po prostu chcą cieszyć się walorami przyrodniczymi, podziwiać okolicę i piękno górskich widoków z poziomu rzeki. Spływy pontonowe Dunajcem mogą dostarczyć wielu pozytywnych wrażeń pod opieką wykwalifikowanego sternika. To propozycja dla każdego, nawet dla osób, które obawiają się bezpośredniego kontaktu z wodą.

Sporty wodne dla zaawansowanych 

Osoby, które czują się w wodzie jak ryba i zasmakowały już wielu sportów wodnych, z pewnością będą chciały pójść o krok dalej w zbieraniu doświadczeń. Jest wiele form aktywności, które są w stanie dostarczyć solidną dawkę adrenaliny, jednak wymagają nieco bardziej zaawansowanych umiejętności. Zaliczamy do nich m.in. windsurfing, kiteboarding, paddleboarding, wakeboarding.

A jeśli jesteś zagorzałym miłośnikiem kajakarstwa, masz za sobą wiele tras o różnym poziomie trudności i potrzebujesz nowych wrażeń, powinieneś poznać surf kayaking. Jest to pływanie kajakiem razem z falą. Nie jest to łatwe i wymaga umiejętności sterowania kajakiem oraz odpowiedniego oddychania. Ale zastrzyk adrenaliny gwarantowany!