Zalety spływów kajakowych

Zalety spływów kajakowych

Spływy kajakowe to nie tylko doskonała zabawa, ale również sposób na aktywny wypoczynek pełen wrażeń. Nie ma lepszego sposobu, aby odpocząć, a przy okazji popracować nieco nad swoim zdrowiem, kondycją i dobrym samopoczuciem. Poznaj najważniejsze korzyści z pływania kajakami. A gdy będziesz w Pieninach, koniecznie weź udział w spływie kajakowym Dunajcem.

Spływy kajakowe — korzyści dla zdrowia 

Bardzo często traktujemy spływy kajakowe wyłącznie jako formę uatrakcyjnienia wakacyjnego wyjazdu. Tymczasem pływanie kajakiem zapewnia wiele korzyści zdrowotnych. 90 minut wiosłowania pozwala spalić nawet 800 kalorii. Jeśli więc chcesz pozbyć się kilku zbędnych kilogramów, zdecydowanie powinieneś wybrać się na kajak. Do innych korzyści zdrowotnych tej formy aktywności zaliczamy:

  • wzmocnienie serca i układu krążenia,
  • wzmocnienie mięśni (zwiększenie przekroju i objętości włókien mięśniowych, siły i sprężystości mięśni),
  • poprawa sprawności układu oddechowego,
  • poprawa kondycji,
  • pozytywny wpływ na układ nerwowy.

Spływy kajakowe są więc doskonałą okazją do tego, aby wzmocnić swoje zdrowie, kondycję i polepszyć samopoczucie.

Aktywny wypoczynek na łonie natury 

Nic tak nie odpręża jak aktywny wypoczynek na łonie natury — najlepiej wiosłując na swoim kajaku. Wysiłek fizyczny w otoczeniu pięknej przyrody to duże korzyści nie tylko dla naszego ciała, ale przede wszystkim psychiki. Doświadczając niezapomnianych przygód i podziwiając malownicze krajobrazy, można na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego. A wiele osób przyznaje, że nawet podczas urlopu stale myśli o obowiązkach zawodowych lub prywatnych. Kajak może być odskocznią od tych trosk.

Mieszkańcom dużych miast często brakuje odpowiedniej dawki ruchu i kontaktu z przyrodą. Przyjeżdżając w Pieniny i uczestnicząc w spływach kajakowych Dunajcem, można to nadrobić. Tutaj mamy niemal nieograniczone możliwości do podziwiania górskich krajobrazów, aktywnego spędzania wolnego czasu, spontanicznych reakcji, kontaktu z rodziną czy przyjaciółmi i tak cennego dla naszego zdrowia relaksu na świeżym powietrzu.

Niezapomniane wrażenia z każdej wyprawy 

Każdy, kto miał okazję kilkakrotnie uczestniczyć w spływach kajakowych, z pewnością przyzna, że każda taka wyprawa jest zupełnie inna, nawet jeśli pokonywana była ta sama trasa. To niewątpliwa zaleta tej formy aktywności, gdyż za każdym razem można liczyć na niepowtarzalne wrażenia, które pozostaną w pamięci na długo.

Kajakarstwem się nie znudzisz. Istnieje wiele różnorodnych tras, różne poziomy trudności i wiele możliwości pokonania tras. Krajobrazy nadrzeczne ciągle się zmieniają, podobnie jak sama rzeka, która na różnych odcinkach może mieć nieco inny charakter. Różnice w spływach widoczne są nawet w zależności od pogody czy pory dnia.

Spływ kajakami dla każdego 

Spływy kajakami to forma aktywności, z której może skorzystać praktycznie każdy. Wystarczy dobra kondycja i odpowiednie przygotowanie. Nasza firma zapewnia stosowne przeszkolenie oraz cały konieczny sprzęt, dlatego zachowują się odpowiedzialnie na kajaku — będziesz bezpieczny. W spływach kajakami biorą udział osoby w różnym wieku. Jest to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu dla rodzin lub grupy przyjaciół. Zwieńczeniem każdej wyprawy jest radosna wymiana doświadczeń, mnóstwo pozytywnej energii, a bardzo często również wspólne biesiadowanie na łonie natury.

Jest to forma aktywności dostępna dla każdego również ze względów finansowych. Spływ kajakami to doskonały sposób, aby nie nadwyrężając zbytnio wakacyjnego budżetu przeżyć niezapomnianą wyprawę!